Eğitim

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi Azerbaycan’ın gelecekteki eğitimci kadrolarını yetiştirmek amacı ile 1921 senesinde kurulmuştur. Azerbaycan Devlet Pedagoji ÜniversitesiBaşkent Bakü şehrinde yer alır. Üniversite sadece Azerbaycan’da öğrencilerin değil aynı zamanda uluslararası öğrencilerin de pedagojik eğitimine oldukça önem vermektedir. Her sene yüzlerce yabancı öğrenci Azerbaycan devlet Pedagoji üniversitesinden farklı uzmanlık dallarında eğitim görerek ve kalifiye öğretmenler olarak mezun olmaktadır.

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi Mezun Sayısı Kaçtır?

Günümüzde Azerbaycan Devlet Pedagoji üniversitesinden mezun 250.000 ‘ne yakın eğitimci yer almaktadır. Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi bünyesinde Azerbaycan Türkçesi ya da Rusça dillerinde eğitim verilir. Dil yeterliliği olmayan öğrenciler Azerbaycan Türkçesi ya da Rusça dillerinde lisans eğitimlerine başlamadan evvel hazırlık okuluna başlayabilmektedir.

Azerbaycan devlet Pedagoji Üniversitesi dünyanın birçok ülkesinden uluslararası öğrencilerin başvurularını kabul etmekte ve Üniversitede ağırlamaktadır. Bu maksatla kurulmuş olan uluslararası öğrenci işleri bölümü uluslararası öğrenci Fakültesi ve uluslararası öğrenci eğitimi bölümü temelinde kurulmuştur. Bu bölüm Azerbaycan devlet Pedagoji Üniversitesinin dış ilişkilerden sorumlu rektör yardımcısına bağlıdır. Bu bölüm asbu öğrenim görmek isteyen tüm uluslararası öğrencileri ve yabancı vatandaşları hizmet vermektedir.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Sınavsız Giriş

Azerbaycan’ın resmi dili Azerbaycan Türkçesi olarak konuşulur. Azerbaycan Türkiye’nin kardeş ülkesidir ve Türkiye Azerbaycan 2 Devlet bir millet olarak nitelendirir. Azerbaycanlılar Türklere son derece misafirperver davranır. Azerbaycan üniversiteleri Azerbaycan Türkçesinin Türkçeye oldukça yakın olması Azerbaycan üniversitelerinin Türk öğrencileri herhangi bir sınav koşulu yer almaksızın istedikleri bölüme kabul ederler.

Bu ülkede üniversitelerinin senelik ücretlerinin ve yaşam maliyetlerinin oldukça ekonomik olması Türk öğrencilerinin Azerbaycan Üniversitesinin tercih etme sebepleridir. Azerbaycan Tıp Üniversitesi sınavsız giriş mevcuttur. Azerbaycan üniversitelerinde harç ücretlerinin düşük olması öğrencileri ekonomik olarak herhangi bir sıkıntıya düşürmeden hem üniversitelerin hem de ülkede zaman zaman düzenlenmiş olan kültürel aktivitelere katılmalarına olanak tanır.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nin sınavsız girişimkânının olması öğrenciler tarafından tercih edilir duruma getiriyor. Azerbaycan üniversiteleri verdiği eğitim kalitesi bakımından dünyanın önde gelen üniversiteler arasında yerini almıştır. Türkiye cumhuriyetlerinden biri olan Azerbaycan eğitim son derece kalitelidir ve üniversitelere en yeni teknolojik altyapıları ile eğitim verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir