Gündem

ECO Label Sertifikası

ECO Label Sertifikası

Firma ekolojik ürün sertifikasyon hizmeti veriyor. Firma tarafından verilen eco label sertifikası sayesinde üretim sektöründe yer alan firmaların üretim esnasında çevreye hiç veya daha az zarar verildiği anlaşılabiliyor. Bu belge sayesinde ürünlerin çevreye zararının olmadığı tüketiciler tarafından anlaşılabiliyor.

Firmanın Sertifika Verdiği Sektörler

Çevreye zarar verme oranı az olan ürünlerin üretildiğini kanıtlayan eco label sertifikasını firma belirlenmiş sektörler için veriyor. Bu sektörler arasında ilk sıraları şunlar alıyor; beyaz eşya, temizlik, elektronik, konaklama, kozmetik, mobilya, yapı, tekstil, ayakkabı ve boya sektörleri yer alıyor. Bu sektörlerden belgelendirme için başvuru yapan kişiler kriterleri sağlamaları durumunda ekolojik ürün sertifikasına sahip olabiliyorlar.

Belge Almak İsteyen Sektörlere Özel Belirlenen Kriterler

Eco label belgelendirme hizmetinden firmaların faydalanabilmeleri için yer aldıkları sektöre uygun olan kriterleri taşımaları gerekiyor. Firma ekolojik ürün belgesini vermek için her sektöre uygun kriterler hakkında bilgi veriyor. Bu kriterlere uyanlar belge sahibi olabiliyorlar. Sektöre bağlı olarak değişim gösteren kriterlerden bazıları şunlar oluyor; kanserojen içermemesi, mikroplastik kullanılmaması, ağır metal kullanımı, tüketici bilgisi ve tehlikeli madde kullanılmaması kriterleri bulunuyor.

Firmalar almak istedikleri ekolojik ürün sertifikası için üretimini yaptıkları ürünün yer aldığı sektörü baz alarak taşımaları gereken kriterleri öğrenebiliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.