Gündem

Komşunuzda Neler Oluyor?

 Çevremizde bulunan ülkeler arasında Rusya, ekonomi ve demokrasi anlayışı olarak Avrupa ülkelerinden geride olsa da askeri güç olarak dünyadaki varlığını sürdürüyor. Askeri alandaki etkinliğini sürdürme çabası, bilimsel araştırmalara da önem vermesini gerektiriyor. Halen en güçlü komşularımız arasında yer alan Rusya’dan son dakika haberlerini, Rusya haber sitesinden takip etmek mümkün oluyor.

 Türk Cumhuriyetleri Üzerindeki Etkisi Sürüyor

 Dünyanın sayılı askeri güçleri arasında bulunan Rusya’nın, SSCB dağılmış olsa da bölge ülkeleri üzerindeki etkinliği de devam ediyor. Bölgedeki birçok Türk Cumhuriyeti hâlâ Rusya’dan tam bağımsız olarak hareke edemiyor. Dünyada ve Türk coğrafyasında etkisini sürdüren Rusya’dan haberdar olmak, Türk Cumhuriyetlerinin geleceği hakkında da okuyucuya bir fikir veriyor.

 Dünyaya Yön Vermeye Devam Ediyor

 Varşova Paktı’nın yıkılmasının ardından dünya; kimilerine göre iki kutuplu düzenden tek kutuplu düzene kimilerine göre ise çok kutuplu düzene geçmiş gibi görülüyor. Ancak, nükleer bir güç olarak Rusya, dünyanın gidişatı üzerindeki etkisini sürdürüyor. Özellikle ortadoğu’daki olaylara doğrudan veya dolaylı olarak etkili olan Rusya’yı anlamak dünya siyasetini anlamakta çok önemli bir yer tutuyor. Rusya’yı anlamak için Rusya’dan haberlerin verildiği Rusya haber sitesini takip etmenin önemli bir fark yaratacağı muhakkakmış gibi duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir