Gündem

Mimardan Fotoğrafçılığa Dair Merak Edilenler

Mimardan Fotoğrafçılığa Dair Merak Edilenler

Mimarlık mesleğini yerine getiren Anıl Uzun aynı zamanda genç yaşından beri gönül verdiği fotoğrafçılıkla ilgileniyor. 30 yılı aşkın süredir mimari ve insan fotoğraflarının çekimini yapan Uzun fotoğrafçılığa ilgi duyanlar için web sitesinde fotoğrafçılıkla edindiği bilgileri paylaşıyor. Bu bilgilerinin mesleğe gönül verecek kişiler için ipucu niteliği taşımasını sağlamaya çalışıyor.

Fotoğrafçılık Terimlerini Merak Edenler İçin Terimler Rehberi

Deneyimli fotoğrafçı gençlere ve fotoğraf çekimine ilgi duyanlar için hazırladığı yazılarda terimlerden de bahsediyor. Bu terimler meslekte sıklıkla duyulacak fotoğrafçılık terimleri oluyor. Bu terimler sayesinde fotoğraf çekmek isteyen kişilerin teknik bilgilere sahip olarak ilerleme kaydetmelerine yardımcı oluyor. Anıl Uzun’un yazılarında bahsettiği terimler arasında ise diyafram, ıso, asa, enstantane, sensör terimleri yer alıyor. Bu terimler hakkında bilgileri okuyanları sıkmayacak bir dille anlatıyor.

Fotoğraf Makinesi Olmayanlar İçin Satın Alma Yolları

Mülteci ve insan fotoğrafları çeken ve sergilere katılan Uzun fotoğrafçılık yapmak isteyen ancak henüz makinesi olmayanlar için içerikler yayınlıyor. Bu içeriklerde fotoğraf makinesi olmayanlar için satın alma yolları sunuyor. Bu yollar arasında İstanbul’da makinenin alınabileceği semt, internet ve yurt dışı satın alma yolları bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.