Gündem

Pleksi nasıl yapıştırılır? Matpleksi.com Hizmetleri

Akrilik pleksi yapıştırırken nelere dikkat etmelisiniz?

Dikdörtgen harfler ve postalar için en büyük araçlardan biri olarak kabul edilen kloroform, oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir ve önemli bir araçtır.

Reklam sektöründe birçok yanlış yöntem görüyoruz.

Pleksi nasıl yapıştırılır?

Adım 1. Pleksi parçaların temizlenmesi

Tabii ki, temizlenmemiş pleksiglas parçaları arasında iyi yapışmayı bozan toz birikir. Bunu önlemek için yapıştırmadan önce hafif nemli bir bezle tozdan arındırılmalıdır.

Adım 2. Bağlantı Elemanları

Pleksiglas parçalar yapıştırılanlarla aynı şekilde olmalıdır. Daha küçük işler için, sadece elinizde tutabilir ve parçalar büyürken yerinde tutabilirsiniz. Bu, onları koli bandıyla yerinde tutmanın kullanışlı bir yoludur. Bant bir işkence silahı görevi görür ve hareket etmelerini engeller. Yapıştırma sırasında düzgün takılmayan kısımlar hareket ediyorsa ve bu alan kesinlikle yapışmıyorsa kurumasını bekleyip tekrar yapıştırmanız gerekir.

Adım 3. Tutkal enjeksiyonu

Lazer kesim akrilik pleksiglas ile en iyi yapışmayı sağlamak için pleksiglas parçalar arasına enjektör ile yapıştırıcı sürülmesi gerekmektedir. İğnenin sivri ucu, tutkalın ince kenarlara akmasını sağlar. Burada parçalar arasında iğneyi delmemek önemlidir. Kloroform ince, ince bir kimyasal sıvıdır ve pleksiglas parçalarının dikişlerine teğet olarak uyguladığınızda, kloroform parçaların içine sızar. Enjektörün dışında kullanılması kesinlikle önerilmez.

Adım 4. Yapışmasını bekleyin

Buna bekleme diyoruz, ancak kloroform uçucu olduğu için hızlı tepki veriyor. Pleksiglas parçaların bekleme süresi boyunca hareket ettirilmemesi çok önemlidir çünkü en ufak bir hareket bile yapıların birbirine tam olarak yapışmasını engeller. Uygulamadan 30 saniye sonra yapışma belirtileri gösterdiğini, parçaları hareket ettirmezseniz 3 dakika yapışma sağladığını göreceksiniz. Tam olarak ayarlanması 3 saat sürecektir.

Adım 5. Kontrol

Yapıştırılan yüzeylerde hasar olup olmadığı gözle kontrol edilmelidir. Parçaların bağlantı noktalarında kılcal çatlak, şişme gibi oluşumları kontrol edin. Gücü hakkında herhangi bir şüpheniz varsa, kalkanı kullanmayın. Tam olarak bağlanmayan parçalar zamanla kırılabilir. Bunun için iyi bir yapıştırıcıya ihtiyaç vardır.

İyi bir yapışma için numaralı pleksi yapıştırıcısını öneriyoruz.

Pleksi İstanbul fabrikamızda tüm pleksiglas türlerini şirketimizde bulabilirsiniz.

Şirketimizin web sitesi şudur : 

https://www.matpleksi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.