Gündem

V-Mark Vegan Vejetaryen Belgesi

V-Mark Vegan Vejetaryen Belgesi

Bir gıda ürününün vegan ve vejetaryen hayat felsefesine uygun olduğunun kabulü için bazı şartları taşıması gerekir. Ürünün içeriğinde hayvansal gıdaların olmaması, üretimin tüm aşamalarında hayvanlardan elde edilen malzemelerin kullanılmamış olması, hayvan GDO’su içermemesi, hayvanlar üzerinde test edilmiş malzemelerle üretilmemesi gibi şartların hepsi bir arada bulunmalıdır.

Vegan beslenme tarzını benimsemiş olan kişiler alışveriş yaparken her ürünün içeriğini ve vegan vejetaryen şartlarına uygunluğunu araştırmakta zorlanır Bu nedenle tüketiciler ürünlerine vegan sertifikası almak ve V-Mark logosu kullanmak ister. Böylece tüketiciler için kolaylık sunulur ve kendi marka değerleri yükselir.

V-Vegan Belgelendirme İşlemleri

Sertifika almak için V-Mark’a başvuran üreticiler için birçok uygunluk testi yapılır. Gereği halinde müfettişler aracılığıyla da incelemeler yapılır. Eğer tüm denetimlerden olumlu sonuç çıkarsa vegan belgelendirme işlemleri yapılır. Sertifikalı ürünlerin ambalajında firmanın logosu kullanılabilir.

V-Mark uluslararası akreditasyonları sağlamış bağımsız ve tarafsız bir kuruluştur. Verdiği sertifikalar bütün dünyada kabul görür. Bu nedenle tüketiciler V-Mark logosunu gördükleri ürünleri güvenle satın alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir