Gündem

Vegan Belgesi Bu Adresten Alınır

Vegan Belgesi Bu Adresten Alınır

 Günümüz alışveriş dünyasında vejeteryanlar için hayvansal katkı maddeleri önemlidir. Vegan belgesi, bu kategoride alışverişi kolaylaştırmak için verilen belgedir. V-Mark, gerekli inceleme işleminin ardından bu belgeyi vermektedir. Vegan belgesi konusunda firma yetkili özelliklere sahiptir.

 Vejeteryan bir tüketici için vegan belgelendirme güven verir. Bu belge sadece gıda kategorisinde verilmemektedir. Tesktil, kozmetik ve benzeri sektörlerde hayvan katkısı kullanılmadığına dair bu belge alınabilir. V-mark bu konuda yetkili bir adrestir. Veganla vejeteryanlık arasındaki en büyük fark veganlığın bütün sektörleri kapsaması vejeteryanlığın ise sadece gıda kategorisini ele almasıdır.

 Vegan Belgesi Vejeteryanların Aradığı Bir Belgedir

 Firma bu belgeyi verirken yumurta, bal, süt ürünleri, hayvan tüyleri, hayvan kemikleri ve hayvansal kategorideki bütün katkı ürünlerini kapsamaktadır.

 Hayvansal katkı maddelerini dikkate alarak alışveriş yapmak isteyenler vegan sertifikası aramaktadır. Firma yaptığı inceleme işlemi sonunda firmaya bu belgeyi veriyor.

 Bu belge başvurusu böcek, arı, küçük baş, büyük baş ve diğer hayvanlardan elde edilen katkı maddelerini kullanmayan bütün firmalara verilmektedir. Sektör sınırlaması yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir