Sağlık Bakanlığı

Bakan Koca İl İl Koronavirüs Sayısını Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada tüm Türkiye’de görülen koronavirüs vaka sayısını açıkladı. Bakan Koca aynı zamanda il il toplam vaka sayıları ile birlikte hayatını kaybedenlerin sayısını da açıkladı. Daha önceden bu tür bilgilerin açıklanmasına sıcak bakmadığını ifade eden Koca, tüm illerde koronavirüs vakası görüldüğünden dolayı artık açıklama yapmamanın bir nedeni olmadığını açıkladı.

Türkiye’de koronavirüs vakalarının en çok görüldüğü ilin İstanbul olduğu dikkatlerden kaçmadı. İstanbul’da toplam koronavirüs vaka sayısı 8 bin 852 olarak açıklandı. Aynı zamanda Türkiye genelinde koronavirüsten dolayı yaşamını yitirenlerin büyük bir kısmının da İstanbul olduğu görülüyor. İstanbul’da koronavirüsten dolayı yaşamını yitirenlerin sayısı 117 olarak açıklandı.

39 ŞEHİRDE HAYATINI KAYBEDEN İNSANLAR VAR

Türkiye’de koronavirüsten dolayı yaşamını yitirenlerin sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Türkiye’de birçok ilde koronavirüsten dolayı ölümler yaşandı. Bu iller arasında İstanbul, İzmir, Ankara, Konya, Muğla, Antalya, Bursa, Tokat, Sinop, Samsun, Kocaeli, Sakarya, Balıkesir ve Çanakkale yer alıyor.

Daha önceden il il vaka sayısını bilerek söylemediğini dile getiren Koca, “Daha önceden İtalya bu hatayı yaptı. Koronavirüs vaka sayısını şehir şehir yayınladı. İnsanlar paniğe kapılıp vaka görülmeyen şehirlere göç etti. Böylelikle hastalık çok kısa sürede tüm ülkeye yayıldı. Bu yüzden ilk etapta bizde bu bilgiyi gizledik. Artık tüm şehirlerimizde vaka görüldüğü için bu bilgiyi paylaştık.” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri