Sağlık Bakanlığı

Fahrettin Koca: “Tel Abyad Hastanesi Onarılacak”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Koca, AA muhabiriyle yaptığı röportajda gündeme ilişkin birbirinden önemli açıklamalarda bulundu. Fahrettin Koca, YPG terör örgütünün Tel Abyad şehrinden çıkarken hastaneye verdiği zararın kısa zaman içerisinde telafi edileceğini vurguladı. Bakan tarafından yapılan açıklamada hastane tadilatı ve yenileme çalışmaları için gerekli olan talimatın verildiğini belirtti.

Bu hafta sınırdaki hastaneleri ziyaret eden Bakan Koca, hastane personelleriyle de sık sık görüşmesi dikkatlerden kaçmadı. Barış Pınarı Harekatı kapsamında sınır illerini gezen bakan burada birtakım önemli görüşmelerde bulundu. Basın mensuplarıyla bir araya gelen bakan, kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Tel Abyad’da zarar gören hastaneyle ilgili sorulan soruya yanıt veren Koca, konunun yakın takipçisi olduklarını vurguladı. Tel Abyad Devlet Hastanesine verilen zararın farkında olduklarını dile getiren bakan, gerekli tadilat çalışmaları için talimatların verildiğini ifade etti.

“HASTANE KULLANILAMAZ HALE GELDİ”

YPG’nin Tel Abyad Devlet Hastanesini ikiye böldüğünü ifade eden Bakan Koca, hastanenin sivillere tamamen kapatıldığını ifade etti. Hastanenin tamamının yalnızca YPG’li militanlara ayrıldığını da belirtti. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan operasyon sonucu ağır mağlubiyet alan YPG’li teröristlerin bu durumu sindiremediklerini ve hastanenin birçok bölümünü ateşe verdiklerini dile getirdi. Bakan tarafından yapılan bu açıklama büyük bir şaşkınlık yarattı. Aynı zamanda hastanede yer alan oksijen tüpleri ve diğer malzemelerinde büyük bir kısmının yandığı ve kullanılamaz hale geldiği de vurgulandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri