fahrettin koca koronavirüs
Sağlık Bakanlığı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Doktorlarla Görüştü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs hastaları ile ilgilenen ve tedavilerini uygulayan doktorlarla görüntülü konferans ile görüştü. Bakan Koca birçok ilden farklı doktora bağlanarak koronavirüse yakalanan hastalar hakkında detaylı bilgiler aldı. Hastaların sağlık durumları ve süreçleri ile ilgili de bilgi alan Koca, doktorların hepsine tek tek kolaylıklar dileyerek her zaman arkalarında olduklarını belirtti.

Koronavirüs salgınının her geçen gün daha fazla kişiye bulaştığına dikkat çeken Fahrettin Koca, Türkiye olarak ciddi tedbirler aldıklarını vurguladı. Aldıkları kararların hastalığın ilerleme hızını ciddi ölçüde yavaşlattığını da belirten Koca, tedbirlerin arttırılarak devam edeceğine de dikkat çekti. Bu zor günlerde sağlık çalışanlarına büyük görevler ve sorumluluk düştüğünü belirten Koca, hepsini kutladığını ve her zaman arkalarında olduğunu da sözlerine ekledi.

“SAĞLIK PERSONELLERİMİZE DESTEKLERİMİZ SÜRÜYOR”

Sağlık personellerinin sayısının toplamda 1 milyon 100 bin olduğunu söyleyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Sağlık personellerimiz bizim en büyük gücümüz. Bir taraftan hayat kurtaran personellerimiz diğer taraftan kendi hayatlarını tehlikeye atıyorlar. Ülkemizdeki tüm hastanelere 24 milyon maske, 3 milyon N95 maske ile 1 milyondan fazla tulum gönderdik. Tüm bu ikmallerimiz sürüyor ve sürecek.” açıklamalarında bulundu.

Hastalığa ne kadar erken müdahale edilirse o ölçüde başarı sağlanabileceğini de ifade eden Koca, bu bakımdan tüm sağlık personellerini kutladığını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.