Sağlık Bakanlığı

Sağlık Bakanlığı İzinleri İptal Etti

Dünya’da hızla yayılan covid-19 adlı korona virüs sebebi ile Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre hudut çalışanları ve sahil çalışanlarının tüm yıllık izinlerinin iptal ettiğini duyurdu. İkinci bir emre kadar iptal edilen izinler ile salgının acil olarak önlenmesi planlanıyor.

SAĞLIK BAKANLIĞI ACİL DUYURUSU

Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen duyuru içeriğinde covid-19 salgını belirtilerek, herhangi bir sebebe bağlı olarak talep edilmiş yıllık izinler dahil iptal edilmiştir. Duyuruda iptal kapsamına girmeyen izinler arasında; evlilik, ölüm, analık ve refakat izinleri gibi aylıksız izin belirtiliyor. Tüm personele yönelik bu duyuruda Sağlık Bakanlığı tarafından hassasiyet gösterilmesi isteniyor.

TÜRKİYE’DE İLK DEFA

Sağlık Bakanı tarafından son dakika haberi olarak yapılan açıklama gece 00:30 sularında geldi. Türkiye’de korona virüsü olmaması konusunda rahat nefes alan vatandaşlar dün gece açıklama sonrası oldukça tedirgin oldu.

Kaos ortamı yaratmamak adına kelimeleri özenle seçen Sağlık Bakanı akşam saatlerinde korona virüs şüphesi ile hastaneye gelen vatandaşa yapılan tetkikler sonucunda pozitif çıktığını, hastanın erkek olduğu, yüksek ateş ve öksürük şikayeti ile geldiğini, virüsün ise Avrupa’dan bulaşmış olabileceğini belirtti.

Gelecek günlerde virüsün nasıl bir etki göstereceği merak konusu. Virüsün nereden hastaya bulaştığı, hangi hastanede kaldığı konusunda kesin bir bilgi olmazken, vatandaşlar önümüzdeki günlerde yaşanacak muhtemel durumlar konusunda tedirgin. Okulların tatil edilmesinin konuşulduğu Türkiye’de tedirgin bekleyiş devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.