Sağlık Bakanlığı

Sağlık Bakanlığı Tüm Kongreleri İptal Etti

Bir çığ gibi yayılan korana virüsü birçok sektörün işlerini aksatmak da ve her geçen gün birçok can almaya devam ediyor. Bu salgının hala önüne geçilebilmiş değildir. Çin’den yayılan bu virüs birçok ülkeyi esareti altına almış durumda. Herkes şaşkın ve korku içinde bekliyor. En son spor alanında birçok turnuva ve karşılaşmaların iptal edildiğini biliyoruz. Hatta umre yapacak hacı adayları Mekke’den geri gönderilmişlerdi. Şimdi ise korana virüs tehlikesi sağlık sektörüne damgasını vurdu ve şok edici ertelemeler ve toplantı iptalleri yayınlandı.

TOPLANTILAR ERTELENDİ

2 ay boyunca sürecek olan bütün büyük toplantılarını iptal ettiğini açıklayan Sağlık Bakanlığı gerekçe olarak korana virüsünü gösterdi. Bu iptal kararı bütün sağlık kuruluşlarını tedirgin ettiğinden dolayı Sağlık Bakanlığı’na bağlı kurum ve kuruluşlarda toplantılarını başka bir zamana ertelediler. Fakat toplantı için net bir tarih veren olmadı.

OHSAD İPTAL EDİLDİ

Sağlık Bakanlığının kararının hemen peşinden OHSAD yayınladığı bir bildiriyle planlanmış olan bütün görüşmeleri ve toplantıların ertelenmiş olduğunu açıkladı.

OHSAD Antalya’da planladığı 11. OHSAD kurultay toplantısının iptal gerekçesini korana virüsü olduğunu bildirdi. Antalya’da gerçekleşecek olan bu büyük toplantının Mart ayının 11-15 arasında olması için bütün hazırlıklar tamamlanmış olmasına rağmen ertelenmiştir. Bu toplantı için yeni bir zaman ayarlaması yapılacağı bildirilmiştir. Özel hastaneler ve sağlık kuruluşları derneği olan OHSAD’ın yeni yapacak olduğu açıklamalar merakla bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri