Sağlık Gündem

79 Kişi Daha Hayatını Kaybetti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 3 Nisan tarihinde yaptığı açıklamayla Türkiye’deki koronavirüs vaka sayısını kamuoyuyla paylaştı. Bakan Koca saatler süren Bilim Kurulu toplantısının ardından basın mensuplarının karşısına çıkarak yapılan çalışmalar ve ülkedeki mevcut vaka sayısıyla ilgili bilgiler verdi. Koca, Türkiye’de önlemlerin alındığını ve bundan sonraki süreçte de bu önlemlerin arttırılarak alınacağını vurguladı.

Türkiye’de görülen vaka sayısı bugünde ciddi oranda artış gösterdi. Bakan Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, 3 Nisan tarihi itibariyle 2456 kişinin daha koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı. Bugünkü sayıyla birlikte toplam koronavirüse yakalananların sayısı da 18 bin 135 olarak açıklandı. Aynı zamanda şimdiye kadar hastanelerde koronavirüs tedavisi gören toplam 415 kişinin de tedavilerinin tamamlanıp taburcu edildiği bilgisi de verildi.

BUGÜN 79 KİŞİ DAHA YAŞAMINI YİTİRDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 3 Nisan koronavirüs açıklamalarında bugün 79 kişinin daha yaşamını yitirdiğini açıkladı. Bu sonuçla birlikte Türkiye’de koronavirüsten dolayı yaşamını yitirenlerin sayısı da toplamda 356’ya ulaşmış oldu. Hastanelerdeki toplam entübe yani solunum cihazına bağlı olarak yaşayanların sayısı ise 783’e ulaşmış durumda.

An itibariyle hastanelerin yoğun bakım ünitesinde koronavirüs salgını sebebiyle yatanların toplam sayısı da 783 olarak belirtildi. Ayrıca 40 yaş altı koronavirüs taşıyıcılarının ise yüzde 80’inin tedavisinin evlerinde gerçekleştiği de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri