abd coronavirüs
Sağlık Gündem

ABD’de Koronavirüs Ölümleri Artış Gösteriyor

Bütün dünyayı ciddi şekilde etkileyen coronavirüsün en fazla hasar verdiği ülkelerden biri olan ABD’de hasta vakaları ve ölüm sayıları hızla yükselmeye devam ediyor. Son olarak 24 saat içinde 657 kişinin yaşamını yitirdiği ülkede toplam ölüm sayısı da 3 bin 170’e ulaşmış durumda. Ölümcül salgında gerekli tedbirleri almamakla suçlanan devletin yeni vakaları önlemekte de güçlük çektiği görülüyor.

Çin’deki Wuhan adlı şehirde ortaya çıkan ve neredeyse dünyadaki her ülkeye yayılmış olan virüs nedeniyle dünyada hasta olanlar ve ölümler artmaya devam ediyor. ABD’deki vaka sayısı ise aniden yükselişe geçerek tüm ülkeyi coronavirüsün merkezi haline getirmiş oldu. 24 saat içinde yeni vaka sayısının 21 bin 555 olduğu ABD’de böylelikle toplam coronavirüse yakalanan vaka sayısı da 164 bin 610’a ulaşmış oldu.

Ülkede ölü sayısı da 3.170 sayısına ulaştı. Dünyada ABD’den sonra en fazla hasta sayısı İtalya’da ve onun ardından da İspanya’da bulunuyor. İtalya’da en son açıklananlara göre 101.739, İspanya’da ise 94.417 hasta bulunuyor.

VAKA SAYISI EN FAZLA NEW YORK’TA

ABD’deki hasta sayılarının artışı durdurulamazken hastaların sayısında başı da New York çekiyor. New York’un ardından ise en çok hasta New Jersey şehrinde bulunuyor. New York şehrindeki toplam vaka sayısı 67 bin 384’e ulaşmış durumda. New Jersey şehrindeki vaka sayısı ise 16 bin 636’ya ulaşmış oldu. Bu iki şehri ABD’nin en büyük ve en ünlü şehirlerinden olan California şehri takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri