Sağlık Gündem

ABD’de Koronavirüs Sebebiyle Ölü Sayısı Bini Aştı

Yen tip koronavirüs (kovid-19) sebebiyle tüm dünyada yaşamını yitirenlerin sayısı hızla artıyor. Başta İtalya ve İspanya olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerinde hayatını kaybedenlerin sayısında ciddi artışlar yaşanıyor. İtalya’da her gün ortalama 600 kişi kovid-19 nedeniyle yaşamını yitiriyor. Aynı şekilde İspanya’da da her gün ortalama 200-300 kişi koronavirüs sebebiyle yaşamını yitiriyor.

Avrupa ülkelerinin durumu her ne kadar dikkat çekici olsa da arka planda ABD’de de ciddi vakalar gelmeye başlıyor. Koronavirüs sebebiyle ABD’de birçok eyalette sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bugün an itibariyle ABD’de koronavirüsten dolayı yaşamını yitirenlerin sayısı 1070 oldu. Böylelikle kovid-19 salgınından dolayı en çok kayıp veren ülkeler listesine ABD’de eklendi.

68 BİN 572 VAKA VAR

ABD’de her gün artan koronavirüs vaka sayısı inanılmaz boyutlara ulaştı. Johns Hopkins Üniversitesi tarafından paylaşılan verilere göre ABD’de 55 bin 238 olan vaka sayısı yalnızca bir günde 13 bin 334 kişi artarak 68 bin 572’ye ulaştı. Koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı ise 802’den 1070’e ulaştı.

Dünyada en çok koronavirüs vaka sayısına sahip olan Çin’in ardından 74 bin 386 kişiyle İtalya geliyor. İtalya’yı ise 68 bin 572 kişiyle ABD takip ediyor. ABD’de en çok vakanın görüldüğü yer ise New York oldu. New York’ta toplam vaka sayısının 33 bin olduğu ve yaşamını yitirenlerin sayısının ise 366 olduğu ifade ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri