Sağlık Gündem

AVM’lerde Çalışma Saatleri Değiştirildi

Corona virüsün ülkemizde de görülmesiyle birlikte özellikle kalabalık ortamlarda önlemler alınmaya başlandı. Önlemler ışığında AVM yani alışveriş merkezlerinin de açılış saatlerinde değişikliğe gidildi. Alışveriş Merkezi ve Yatırımcılar Derneği’nde alınan karara göre AVM’ler bundan sonra ikinci bir karara kadar 12:00 ile 20:00 saatleri arasında hizmet verecekler. Ayrıca dernek tarafından alınan karara göre AVM’lerde bulunan oyun alanlarının da kapanacağı öğrenildi. Bu bölgeler sürekli dezenfekte edilecekler.

Çalışma Saatleri Kısaldı

Virüsün yayılabileceği en kalabalık ortamların başında gelen alışveriş merkezleri daha önce sabah 10:00 ile 22:00 saatlerinde hizmet vermekteydi. Yeni alınan karara göre ise AVM’ler artık öğlen 12:00’de açılacaklar. Alışveriş merkezlerinin kapanış saatleri de değiştirilerek geriye çekildi. Bundan sonra AVM’ler akşam 20:00 itibariyle kapanacak. Çocuklara ayrılan oyun alanları da dahil olmak üzere AVM’de yer alan mağazalar ve açık alanlar da özel sıvılar yardımıyla her gün dezenfekte edilecek.

Derin Temizlik Yapılıyor

AVM Derneği başkanlığını yürüten Profesör Doktor Hasan Altaş’ın yapmış olduğu açıklamaya göre AVM’lerde temizlikler titizlikle yapılıyor. Müşterilerin dokunmuş olduğu her yerin kapsamlıca temizlendiğini belirten Altaş, tuvaletlerin, giyim kabinlerinin, rafların ve diğer her yerin her gün temizlenmekte olduğunu açıkladı. Detaylı temizliklerin devam edeceğini söyleyen Altaş, hem ziyaretçilerin hem de AVM’de çalışanların hastalığa karşı korunması ve sürekli bilgilendirilmesi noktasında çalışmaların sürdüğünü açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri