Sağlık Gündem

Avustralya’da Koronavirüs Kaynaklı 19. Ölüm Yaşandı

Tüm dünyayı evine hapseden koronavirüs salgınıyla ilgili sıcak gelişmeler yaşanıyor. Herkesin büyük bir merakla beklediği koronavirüs aşı ne zaman çıkacak sorusu hala belirsizliğini koruyor. Aşıya yönelik çalışmalar devam ederken diğer taraftan bu salgının ülkeler üzerinde bıraktığı ciddi etkiler tartışılıyor. Birçok ülkeyi kendi içine hapseden koronavirüs şimdiye dek tüm kıtalara yayılmış durumda.

Koronavirüsün etkilerini yavaş yavaş gösterdiği Avustralya’da ise vaka ve ölüm sayıları artış gösteriyor. Avustralya Tazmanya Eyaleti Başbakanı Peter Gutwein yaptığı açıklamada, koronavirüsten dolayı hayatlarını kaybedenlerin sayısının 19 olduğunu açıkladı. Koronavirüse yakalanan 80 yaş üzeri bir erkeğin en son Royal Hobart Hastanesinde yaşamını yitirdiği bilgisi de verildi. Bu can kaybıyla birlikte Tazmanya eyaletinde koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı da 2’ye yükselmiş oldu.

DIŞARI ÇIKANLARA HAPİS CEZASI

Koronavirüsün etkisini en çok gösterdiği eyalet olan Yeni Güney Galler’de makul mazereti olmadan dışarı çıkanlara hapis cezası verildiği öğrenildi. Buna göre dışarı çıkan herkese 6 ay hapis cezası ile birlikte 11 bin dolar para cezası kesileceği belirtildi.

Aile içi şiddetlerinde yüzde 75 oranında arttığını ifade eden Yeni Güney Galler’in Adalet Bakanı Mark Speakman, bu konuda asla müsamaha göstermeyeceklerini dile getirerek sorumluların cezalandırılması için tüm güçleriyle çalıştıklarını açıkladı. Ülkede yaşanan aile içi şiddet olayları sık sık yerel basına da konu oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri