Sağlık Gündem

Çin’den Getirilen İlaçlar Hastanelere Dağıtıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu ile yaptığı toplantının ardından açıkladığı Çin’den gelen ilaçlar dün akşam itibariyle hastanelere dağıtılmaya başlandı. Çin’den özel olarak getirilen ve koronavirüse karşı etkili olduğu öğrenilen bu ilaçlar ile kişilerin yoğun bakımda geçirdikleri süre kısalacak. İlaçlar hastanelere Sağlık Bakanlığı’nın uçaklarıyla sevk edilmeye başladı.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Levent Yamanel yaptığı açıklamada, ilaçların hastanelere dağıtılma işleminin başladığını duyurdu. Bu ilaçlar ile koronavirüse yakalanan kişilerin çok daha hızlı bir şekilde iyileşme sağlayacağını da aktardı. Buna paralel olarak da hastanelerde kovid-19’dan yatan hastaların yoğun bakım ünitesinde geçirdikleri süre de kısalmış olacak.

“ÇİN’DEN GELEN OLUMLU SONUÇLAR REFERANSIMIZ”

Konu hakkında açıklamalarını sürdüren Yamanel, Çin’de görülen koronavirüs salgınının Türkiye’deki etkilerini de değerlendirdi. Ünlü isim Çin’den getirdikleri ilaçlardan umutlu olduklarını belirterek, Çin’deki olumlu sonuçları görmekten dolayı mutlu olduklarını dile getirdi. Bu ilaçların Çin’de binlerce hastayı iyileştirdiğine dikkat çeken Yamanel aynı şekilde Türkiye’de de pek çok hastayı iyileştireceğini dile getirdi.

GATA İç Hastalıkları Uzmanı olan Prof. Dr. Levent Yamanel, Çin’den getirdikleri ilaçlardan olumlu sonuç alacaklarını ifade etti. Türkiye olarak tedavi açısından hiçbir sorunun yaşanmadığına da dikkat çeken Yamanel, ilaçların kullanımına yeni başlandığı için henüz bir açıklama yapmak için erken olduğunu dile getirdi. İlerleyen zamanda süreç hakkında bilgi verileceğini de sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri