Sağlık Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan Koronavirüs Tedbirlerini Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de etkisini her geçen gün arttıran koronavirüse yönelik yeni alınan tedbirleri akşam saatlerinde açıkladı. Özellikle ulaşım bakımından ciddi kısıtlamaların getirildiği bu kararlarla beraber çok sayıda yeni uygulamaya geçildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan özellikle insanların paniğe kapılmamasını ve güven içerisinde evlerinde oturmaları gerektiğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüs tedbirleri kapsamında şehirlerarası yolculukların kısıtlandığını duyurdu. Buna göre bugünden itibaren şehirlerarası yolculuk yapmak isteyenler makul sebepleriyle birlikte valilikten izin almak mecburiyetinde kalacak. Kamuda olduğu gibi özel sektörde de iyileştirmelerin yapıldığını dile getiren Erdoğan, bundan sonra özel sektörde de esnek çalışma sistemine geçileceğini duyurdu.

7 YENİ TEDBİR ALINDI

Koronavirüsle mücadele kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan 7 yeni tedbirin alındığını açıkladı. İlk olarak şehirlerarası kısıtlamaların getirildiğini aktaran Erdoğan daha sonra özel sektörde de esnek çalışma sistemine geçileceğini ifade etti. Bundan sonra toplu taşıma araçlarında da seyrek oturma düzenine geçilecek. Ülkedeki tüm piknik alanları ile ormanların hafta sonları kapalı olacağı da ifade edildi.

Piknik alanları ile ormanlarda hafta içi toplu olarak bir arada bulunulması yasaklandı. Askerlerle de ilgili yeni kararlar alındı. Buna göre terhis ce celp işlemindeki askerlere de 14 günlük karantina süreci uygulanacak. Karantina süreleri dolan askerler terhis olacak ve celbi gelenler askere alınacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri