Sağlık Gündem

Hastaneye Kabul Edilmedi Kovid-19’dan Öldü

Koronavirüsün birçok belirtisini taşıyan ABD’li kadın, tedavi olmak için hastaneye başvurdu. Sigortası olmadığı için hastaneye kabul edilmeyen ABD’li koronavirüsten dolayı hayatını kaybetti. İsmi henüz açıklanmayan genç, solunum güçlüğü ve ateş belirtileri taşıdığı öğrenildi. Belirtilerden sonra koronavirüs testi yaptıran gencin koronavirüse yakalandığı belirtildi. Ancak kişinin koronavirüs testinin sonucu ölümünden sonra ortaya çıktı.

ABD’nin Los Angeles şehrinde yaşanan bu olay hayatın ne kadar acımasız olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor. Koronavirüsün pek çok belirtisini taşıyan genç, tedavi olmak maksadıyla sağlık ocağına başvurdu. Ancak sigortası olmadığı gerekçe gösterilerek gencin tedavisine başlanmadı ve hastaneye kabul edilmedi. Bunun sonucunda genç koronavirüs sebebiyle yaşamını yitirdi.

TEST SONUCU POZİTİF ÇIKTI

Yaşamını yitiren gencin ailesi ise olaydan sonra açıklamalarda bulundu. Bir süredir solunum güçlüğü ve yüksek ateş sıkıntısı yaşadığını ifade eden gencin ailesi, bunun sonucunda gencin koronavirüs testi yaptırdığını söyledi. Ancak gencin koronavirüs test sonucunun ölümünden sonra geldiğini ve pozitif çıktığını da sözlerine eklediler.

Los Angeles şehrinde yaşanan bu olay bir anda gündeme bomba gibi düştü. Olayın büyümesinin ardından Los Angeles Belediyesi açıklama yapmak zorunda kaldı. Belediye yaptığı açıklamada, ölen gencin koronavirüs yüzünden ölüp ölmediğinin hala araştırıldığını ve hasta mahremiyeti sebebiyle konu hakkında daha fazla detay verilemeyeceği ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri