Sağlık Gündem

İspanya’da Can Kaybı Sayısı Artıyor

Avrupa’nın korona virüsten en çok etkilenen ülkelerinden birisi de İspanya oldu. İspanya’da tablo gittikçe ağırlaşmaya başlıyor. Kötü haberlerin geldiği ülkede korona virüs salgını sebebiyle 769 can kaybı yaşandığı bilgisi verildi.

İspanya’nın Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada ülkede son 24 saat içerisinde toplamda 769 kişi hayatını kaybetti. Yine son 24 saat içerisinde 7.871 yeni vaka saptandı. Böylelikle vaka sayısı 64.059” yükseldi.

YÜZDE 20 YAYILMA HIZI VAR

Johns Hopkins Üniversitesi yaptığı açıklamaya göre İspanya vaka sayısının toplamı ile dünyada dördüncü sırada yer alıyor. Virüsün yayılma hızı ise %20 artış gösterdi. Hastanelerde yaklaşık 27.000 kişi tedavi görüyor.

İspanya’nın korona virüs salgınından en çok etkilenen şehri ise Madrid oldu. Madrid’de bir buz pateni pisti morga dönüştürüldü. Real Madrid ve Santiago Bernabeu Stadyumu ise tıbbi malzemeleri depolamak için kullanılmaya başlanacağı açıklandı.

Can kaybının bu denli hızlanması sonucu karantina süresi 11 Nisan’a kadar uzatıldığı açıklandı. İnsanların önemli ihtiyaçlar dışında evlerinden çıkması yasaklandı. İspanyol Hükümeti yaptığı açıklamada korona virüse karşı çok zor bir savaş verdiğini açıkladı.

Bütçe Bakanı Açıkladı

Bütçe bakanı olarak görev yapan Maria Jesus Montero açıklamasında, Solunum cihazı, yüz maskesi, hızlı test kiti bulmak için zor bir savaş verdiklerini belirtti. Bütün ülkeler Çin’den malzeme alabilmek için mücadele veriyor dedi. Korona virüs salgınının Avrupa’ya yayılmaya başlaması ile en fazla ölüm haberi İtalya’dan geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri