Sağlık Gündem

İsrail’de Vaka Sayısı 700’ü Aştı

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (kovid-19) İsrail’de de etkisini göstermeye başladı. Kısa süre içerisinde vaka sayısının arttığı İsrail’de ciddi önlemler alınıyor. İsrail Sağlık Bakanı yaptığı açıklamada, bugün itibariyle koronavirüse yakalanan hasta sayısının 705’e ulaştığını açıkladı. Bu açıklamadan sonra insanlar panik halinde marketlere hücum edince kısa sürede gıda ürünleri tükendi.

İsrail’de etkisini her geçen gün arttıran koronavirüs, insanları da paniğe sürüklemeyi başardı. Kısa sürede 705 vakaya ulaşan bilanço, her geçen gün ağırlaşmaya devam ediyor. Hükümet yetkilileri ise halkı uyararak zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamaları yönünde uyarılarda bulunuyor. Zor zamanlar geçiren İsrail’de koronavirüse yakalanan 10 kişinin ise durumunun ağır olduğu bilgisi geldi.

DIŞARI ÇIKANLARA PARA CEZASI VERİLECEK

Durumun her geçen gün ağırlaştığı İsrail’de çok ciddi önlemlerde alınmaya başlandı. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, dün akşam saatlerinde yaptığı açıklamada, zorunlu olmadıkça sokağa çıkılmaması gerektiğini vurguladı. Bir hafta boyunca evden çıkılmaması gerektiğini dile getiren Netanyahu, bu süreçte dışarı çıkanlara ise para cezası yaptırımının uygulanacağını dile getirdi.

İsrail’de koronavirüs önlemleri kapsamında kısa bir süre öncede eğitim ve öğretime ara verildi. Ayrıca açık ve kapalı alanlarda toplantılarda yasaklandı. 10 kişi ve üzeri toplu görüşmelerde bu çerçevede yasaklandı. Ülkede pek çok ticari işletmede 15 Mart tarihi itibariyle faaliyetlerini sonlandırmak mecburiyetinde kalmıştı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri