Sağlık Gündem

İstanbul’da Eczanelerin Çalışma Saatleri Değişti

Koronavirüsün etki alanını her geçen gün arttırmasıyla beraber yetkililerde önlemlerini sıklaştırmaya başladı. Bu kapsamda eczanelerinde çalışma saatleri değiştirilerek koronavirüse karşı yeni bir önlemde alınmış oldu. İstanbul’da bulunan tüm eczanelerin çalışma saatleri pazar günleri hariç 09.00 ile 18.00 olarak belirlendi. Buna göre eczaneler pazar günleri hariç 09.00’da açılacak.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve bir türlü tedavisi bulunamayan koronavirüse yönelik tedbirler ve tedavi çalışmaları sürüyor. Koronavirüs özellikle Avrupa ülkelerinde ve Kuzey Amerika’da etkisini arttırıyor. İtalya ve İspanya’da her gün yüzlerce ölüm yaşanıyor. Resmi olarak sokağa çıkma yasağı getirilmedi ancak insanlar dışarı çıkmamaya özen gösteriyor. Tüm dünya eve kapanmış bir şekilde bu sürecin geçmesini bekliyor.

İSTANBUL VALİSİ ALİ YERLİKAYA DUYURDU

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya yaptığı açıklamayla beraber İstanbul’daki eczanelerde düzenlemeye gidildiğini duyurdu. Kovid-19 salgını kapsamında aldıkları önlemleri arttırdıklarını dile getiren Yerlikaya, eczanelerinde bundan sonra 09.00’da açılacağını ve 18.00’da kapanacağını açıkladı. Pazar günleri ise her zamanki gibi tatil olacağını dile getirdi.

Türkiye’de de etkisini günden güne arttıran koronavirüs özellikle İstanbul’da etkisini hissettirmeye başladı. Türkiye’deki vakaların yüzde 60’ından fazlası İstanbul’da ortaya çıktı. Aynı şekilde yaşanan ölümlerinde yine büyük kısmı İstanbul’da gerçekleşti. Hal böyle olunca tüm yetkililerde İstanbul’da ciddi önlemler alarak vatandaşları bu salgından korumaya çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri