Sağlık Gündem

İtalya’da 601 Kişi Hayatını Kaybetti

Koronavirüs etki alanını her geçen gün genişletiyor. Bu salgından ise en çok 60 yaş üzeri yaşlılar etkileniyor. Bağışıklık sistemi zayıf ve farklı hastalıkları bulunan yaşlı kesim için bu süreç oldukça sancılı ilerliyor. Şimdiye kadar koronavirüs yüzünden yaşamını yitiren herhangi bir genç vaka tespit edilmedi. Yaşamını yitiren en genç kişinin 40’lı yaşlarda olduğu ifade ediliyor.

Yaşlı nüfusun yoğun olduğu İtalya ise koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülke oldu. Hastalığın ortaya çıktığı Çin’den bile fazla kayıp veren İtalya, bu salgını henüz durdurabilmiş değil. İtalya’da son 24 saat içerisinde 601 kişi daha koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Yaşamını yitirenlerin yine ciddi bir kısmını ise 60 yaş ve üzeri insanlar oluşturuyor.

HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISI 6 BİN 77’YE YÜKSELDİ

İtalya’da koronavirüs salgınından dolayı yaşamını yitirenlerin toplam sayısı 6 bin 77’ye yükseldi. Böylelikle koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkede İtalya oldu. Bir ay önce patlak veren koronavirüs ile ilgili İtalya Sivil Savunma Genel Müdürü Angelo Borrelli açıklamalarda bulundu.

Borrelli yaptığı açıklamada, bir aylık bir süreçte hastalığın inanılmaz boyutlara ulaştığını belirterek toplam vaka sayılarının 50 bin 418 olduğunu da belirtti. İyileşen ve yaşamını yitirenlerle birlikte bu sayının 63 bin 927 olduğu açıklandı. Borrelli, toplam iyileşen kişi sayısının ise 7 bin 432 olduğunu ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri