Sağlık Gündem

İtalya’da Ölü Sayısı Her Geçen Saat Artıyor

Koronavirüsün etkisini arttırdığı Avrupa ülkelerinde durum her geçen gün daha da ağırlaşıyor. Özellikle İtalya’da durum oldukça kritik. Koronavirüs (kovid-19) sebebiyle toplam ölü sayısının 3 bin 405’e ulaştığı İtalya’da alınan önlemlerde hiçbir işe yaramıyor. Çin’den sonra en fazla can kaybnın yaşandığı ülke İtalya oldu.

Avrupa ülkeleri arasında koronavirüs salgınından en fazla etkilenen ülke olan İtalya’da işler her geçen gün daha fazla karışıyor. Birçok şehirde sokağa çıkma yasağı ilan edilirken ülke genelinde ise OHAL ilan edildi. Hükümet çok sert uygulamalara geçse de ne yazık ki alınan önlemlerde geç kalınmış durumda.

ÖLÜ SAYISI 3 BİN 405’E ULAŞTI

Ölü sayısının sürekli artış gösterdiği İtalya’da her gün yüzlerce ölüm yaşanıyor. Son yaşanan ölümlerle birlikte toplam ölü sayısının 3 bin 405’e ulaştığı bildirildi. Yapılan tüm müdahalelere rağmen salgın bir türlü kontrol altına alınmıyor.

İtalya’da yaşanan olumsuz şartlardan dolayı Türk yetkililerde İtalya ile olan uçuşları karşılıklı olarak geçici süreliğine durdurma kararı aldı. Türkiye gibi pek çok ülke daha İtalya ile olan uçuşlarını bir süreliğine durdurduğunu açıkladı. Salgının İtalya’da hangi boyutlara ulaşacağını ise henüz kimse öngöremiyor. İzinleri iptal edilen sağlık personelleri ise gece gündüz demeden çalışsa da salgına yakalanan kişi sayısındaki inanılmaz artış sebebiyle müdahaleler yetersiz kalıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri