Cui Wei koronavirüs aşısı
Sağlık Gündem

Koronavirüs Aşısı Geçen Hafta Denenmeye Başlandı

Koronavirüs insanları evlerine hapsederken bilim insanları tarafından da hummalı bir çalışma başlatıldı. Binlerce bilim insanı ve doktor gecesini gündüzüne katarak koronavirüs aşısı üretmeye çalışıyor. Bu konuda çeşitli ülkeler aşıları bulduklarını ifade ederken, aşıyla ilgili deneme sürecine geçildiği bilgileri veriliyor.

Çin’in İstanbul Başkonsolosu Cui Wei yaptığı açıklamayla milyonlarca insanın adeta umudu oldu. Wei, koronavirüs aşısının bulunduğunu ifade ederek, denemelerin ise geçtiğimiz hafta başladığını açıkladı. Bu haberle birlikte milyonlarca insan sosyal medya platformlarından sevinçlerini paylaştı. Başkonsolos Cui Wei, koronavirüs aşısıyla birlikte Çin’den Türkiye’ye geçtiğimiz günlerde getirttikleri Favipiravir ilacıyla ilgili de önemli açıklamalarda bulundu.

“İLAÇ SALGINDAN ÖNCE ÜRETİLDİ”

Favipiravir ilacı hakkında tüm merak edilen soruları yanıtlayan Cui Wei, bu ilacın koronavirüs salgınından önce üretildiğini açıkladı. Koronavirüs aşısının ise denemelerinin geçtiğimiz hafta başında başladığını da sözlerine ekleyen Wei, gönüllülerimiz sayesinde çalışmaların hızlı bir şekilde başladığını dile getirdi.

Yaklaşık bir hafta önce koronavirüs aşılarının gönüllüler üzerinde denenmeye başlandığının bilgisi veren Cui Wei, klinik denemelerin ise 5-6 ayı bulabileceğini belirtti. Böylelikle her şeyin yolunda gitmesi halinde koronavirüs aşılarının seri üretiminin en az 5 ay sonra gerçekleşeceği öğrenildi. Aynı zamanda koronavirüs ilaçlarındaki yan etkilerin ise son derece düşük olduğuna da dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri