Sağlık Gündem

Koronavirüs Vaka Sayısı 1 Milyon 200 Bini Geçti

Çin’de başlayıp çok kısa bir zamanda tüm dünyaya yayılan ve insanların hayatlarını adeta kabusa çeviren koronavirüs salgını sebebiyle her geçen dakika vaka sayısı artış gösteriyor. Vaka sayısında yaşanan artışa paralel olarak yaşamını yitirenlerin sayısında da çok ciddi bir artış yaşanıyor. Tüm bunların sonucunda da önüne bir türlü geçilemeyen bir salgınla karşı karşıya kalınıyor.

Dünya genelinde binlerce bilim insanı koronavirüs salgınına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Henüz herhangi bir olumlu gelişme yaşanmadı. Birçok ülke koronavirüs aşısını bulduğunu ifade etse yapılacak testlerin aylar süreceği de dile getirildi. Bu süre zarfında insanlar evlerine kapanıp ilaç ve aşıların piyasaya sürülmesini bekliyor.

EN FAZLA VAKA ABD’DE

Dünya genelinde koronavirüs vaka sayısının 1 milyon 200 binin üzerine çıktığı belirtildi. Vaka sayısının en çok görüldüğü ülke ise 311 bin 635 kişi ile ABD oldu. ABD’yi ise 126 bin 168 vakayla İspanya takip ediyor. Üçüncü sırada yer alan İtalya’da ise 124 bin 632 vaka olduğu belirtildi. Dördüncü sırada yer alan Almanya’da 96 bin 92 vaka ve beşinci sırada yer alan Çin’de ise 81 bin 669 vaka olduğu ifade ediliyor.

Türkiye’de de vaka sayısı 20 bini aşarak koronavirüs vaka sayısının en çok görüldüğü ilk 10 ülke arasına girdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.