Sağlık Gündem

Koronavirüsle İlgili Belçika’dan Sevindirici Haber Geldi

Ölümcül koronavirüsle ilgili Belçika’dan sevindirici haber geldi. Bu habere göre Belçika’da virüsten kurtulmak için yapılan ilaç çalışmalarında büyük bir aşama kaydedildi. Bu aşama ise yapılan çalışmalar neticesinde virüsün laboratuar çalışmaları sırasında etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Araştırmada Virüse Karşı Antikor Keşfedildi

Belçika’da bulunan Gent Üniversitesi’nde yapılan araştırma sonucunda ortaya çıkan sevindirici gelişme hakkında açıklamayı Xavier Saelens yaptı. Profesör açıklamasında uzun çalışmalar sonrasında virüse karşı antikor ürettiklerini anlattı. Araştırmalar sonucunda üretilen bu antikorun virüse karşı koruma sağladığı aynı zamanda insanlara bulaşmasının önleneceğinin bilgisini verdi.

Antikorun kısa ömürlü olmasının virüsten korumada etkisinin azalmadığını belirtti. Ayrıca laboratuar çalışmaları sonunda ürettikleri bu antikorun yaşlı insanlar üzerinde de kullanabileceğini açıkladı. Uzmanlar tarafından kişilere uygulanabilecek olan bu antikorum koronavirüse karşı anında koruma sağlayacağını beklediklerini açıkladı.

Araştırmalara Devam Ediyor

Belçikalı araştırma ekibinden sevindirici haber gelmiş olmasına rağmen araştırmalar hala devam ediyor. Çünkü bulanan antikorun işe yaradığının anlaşılması için birkaç test aşamasına daha ihtiyaç duyuluyor. Ekipten buluş haberinin gelmesi üzerine Belçikalı yetkililerden de konuyla ilgili açıklamalar yapıldı.

Açıklama yapan isimlerden birisi de Belçika başbakan yardımcısı Hilde Crevits oldu. Crevits yaptığı açıklamada buluşun zekice olduğunu vurgularken çalışmaların henüz tamamlanmadığını da belirtti. Ayrıca bakan koronavirüse karşı buluşta ülkece büyük bir adım attıklarını ve öncü ülkelerden olduklarını vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri