Sağlık Gündem

Online Koronavirüs Testi Hizmete Girdi

Çin’de başlayan ve kısa sürede tüm dünya geneline yayılan koronavirüs, tüm kıtalara nüfuz etmiş durumda. Bu salgından en çok etkilenen ülke olan Çin, son birkaç gündür yeni vakaların görülmediğini açıkladı. Çin’de hayat yavaş yavaş normalde dönerken bu seferde dünyanın geri kalanı bu salgın yüzünden evlerine hapsolmuş durumda.

Koronavirüsün hızla yayılmasından dolayı Sağlık Bakanlığı, kısa süre içerisinde harekete geçerek alınması gereken önlemleri almaya başladı. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı internet üzerinden yapılabilecek online koronavirüs testini de yayınladı. Bu teste TC kimlik numaranızı ilk etapta girerek başlayabilirsiniz. Testte yöneltilen soruları cevapladığınız zaman hastalığa yakalanıp yakalanmama olasılığınızı da görmüş olacaksınız.

10 SORUDAN OLUŞUYOR

Sağlık Bakanlığı tarafından aktif edilen online koronavirüs testine katılarak kişinin virüse yakalanıp yakalanmadığı değerlendiriliyor. Alo 184 hattının yanı sıra artık vatandaşlar online koronavirüs testi ile de kendilerini test edebilecek. Bu sayede insanların içlerinde şüphe kalmayacak ve hastalık psikolojisinden bir nebze de olsun kurtulmuş olacaklar.

Test içerisinde yer alan sorularda kişinin özel yaşamıyla ilgili birtakım sorular yer alıyor. Son 14 gün içerisinde yurt dışına çıkılıp çıkılmadığı, son zamanlarda hasta olup olmadığı gibi pek çok soru vatandaşa yöneltiliyor. Bu sorulara verilen cevaplar ışığında kişinin koronavirüse yakalanıp yakalanmadığı kolay bir şekilde anlaşılabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri