Sağlık Gündem

Rize’nin Kendirli İlçesi Karantinaya Alındı

Rize merkeze bağlı Kendirli ilçesinin son dakika haberlerine göre karantinaya alındığı bilgisi verildi. Bu belde ile teması olduğu düşünülen Yeni Selimiye, Esentepe, Beştepe ve Maltepe köyleri de karantinaya dahil edildi. Sebebi ise potansiyel korona virüs vakalarının önüne geçmek olduğu belirtildi.

Rize’de merkeze bağlı Kendirli İlçesi ve onunla temas halinde olan dört köy daha karantinaya alındı. Bu belde ve köylerde sokağa çıkma yasağı uygulandı.Rize İl Sağlık Müdürlüğü açıklamada bulundu. Bu yerleşim yerlerinin giriş çıkışları tamamen yasaklandı ve denetim altına alındı bilgisi verildi Muhtarlar aracılığıyla bu bölgede bulunan vatandaşların ateşli, öksürüklü gibi durumlarının bilgisi verilecek. İsim tespiti yapılacak. Ardından sağlık ekipleri ev ev herkesi sağlık kontrolünden geçirecek. Semptom bulunan her vatandaş yada ev izolasyona alınacak veya hastaneye kaldırılacak.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GETİRİLDİ

Vatandaşlar için sokağa çıkma yasağı getirildi. Önemli ihtiyaçlar için çalışan fırın ve market gibi yerlerin de denetimi daha sıkı hale getirilecek. Çok acil ihtiyaçlar dışında sokağa çıkmanın yasak olduğu bu yerleşim yerlerinde ikinci bir karara kadar giriş çıkışlar kısıtlanmıştır.

Rize’ye bağlı Kendirli ilçesinin karantinaya alınmasının dışında onunla irtibatı olduğu düşünülen dört köyde daha karantina uygulandı. Böylelikle sağlık çalışanları ev ev bu yerleşim yerlerini kontrol edecek. Bu kontroller öncelikle muhtarlar aracılığıyla başlayacak. Muhtarlar isim listesi oluşturacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri