Sağlık Gündem

Türkiye’de Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 131’e Yükseldi

Türkiye’de günden güne artış gösteren koronavirüs vakalarından sonra hükümet yetkilileri radikal kararlar alarak hastalığın daha fazla ilerlemesinin önüne geçiyor. Bu kapsamda pek çok karar alınırken bu kararlar içerisinde en dikkat çekeni ise şehirlerarası ulaşımın sınırlandırılması oldu. Buna göre artık şehirlerarası seyahat edecek kişiler valiliklerden özel izin almak durumunda.

Valiliklerden özel izin almak için üç şarttan birinin gerçekleşmiş olması gerekiyor. Bu üç şarttan en az biri gerçekleşmemişse kişiye şehirlerarası seyahat izni verilmiyor. Şehirlerarası seyahat için gerekli olan şartlar arasında kişinin birinci dereceden yakınının vefat etmiş olması gerekiyor. Bir diğeri ise tedavi amacıyla başka şehre nakil işlemler. Son olarak kişi ikamet adresi dışında bir şehirde bulunuyorsa, ikamet ettiği şehre dönüş yapabilir.

VAKA VE ÖLÜ SAYISI ARTMAYA DEVAM EDİYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca akşam saatlerinde yaptığı açıklamada tüm bilgileri paylaştı. Buna göre Türkiye’de koronavirüs salgınından dolayı yaşamını yitirenlerin sayısı 131’e yükseldi. Aynı zamanda ülkedeki vaka sayısı da 9 bin 217’ye yükseldi. Yapılan açıklamada son 24 saat içerisinde 23 kişinin daha vefat ettiği ve 1815 kişinin daha koronavirüs test sonucunun pozitif çıktığı belirtildi.

Fahrettin Koca ayrıca sosyal medya platformlarında yer alan iddiaları da yalanladı. Türkiye’deki vaka sayısının gizlendiği yönündeki iddiaların tamamen asılsız ve gerçekten uzak olduğunu dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri