Sağlık Gündem

Türkiye’de Vaka Sayısı 1256 Oldu

Türkiye’yi saran koronavirüs yayılmaya ve can almaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından yaptığı açıklamada, bugün toplam vaka sayısının 1256’ya ulaştığını açıkladı. Koca, aynı zamanda toplam 30 kişinin vefat ettiği bilgisini de kamuoyuyla paylaştı. Fahrettin Koca bugün 289 yeni vakanın olduğunu belirterek bugün 9 kişinin daha vefat ettiğini açıkladı.

Sağlık Bakanı tarafından yapılan açıklama ile beraber gözler alınacak olan yeni kararlara çevrildi. Her gün artan vaka ve ölüm sayısından sonra insanlarda sokağa çıkma yasağı beklentisi oluştu. Sosyal medya platformlarında toplanan insanlar, yaşlıların dışarı çıkmasını engelleyemedikleri için sokağa çıkma yasağının gelmesini istediklerini dile getirdiler. Geçtiğimiz günlerde konu hakkında açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, böyle bir şeyin gündemlerinde olmadıklarını belirtti.

TOPLAM 20 BİN 345 TEST YAPILDI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın devamında ise şimdiye dek 20 bin 345 kişiye koronavirüs testi yaptıklarını açıkladı. Bugün vefat eden 9 kişiyle beraber koronavirüsten dolayı vefat edenlerin toplam sayısı ise 30’a ulaştı. Bugün eklenen 289 yeni vakayla birlikte koronavirüse yakalanan kişi sayısı da toplam 1256 oldu.

Koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin hepsinin yaşlı olduğu belirtildi. Yaş aralığı konusunda herhangi bir açıklama yapılmazken vefat edenlerin 50 yaş ve üzeri olduğu tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri