Sağlık Gündem

Türkiye’de Vaka Sayısı 670’e Çıktı

Koronavirüsün etkileri gün geçtikçe ağırlaşıyor. Türkiye’de 19 Mart günü 359 olan vaka sayısı dün itibariyle neredeyse ikiye katlanarak 670’e ulaştı. Koronavirüsten vefat edenlerin sayısı ise bir günde 5 kişi artarak 9’a ulaştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca emin ve kararlı adımlarla mücadele ettiklerini belirterek herkesin kendi tedbirlerini uygulaması gerektiğini belirtti.

Fahrettin Koca, dün itibariyle toplam 3656 kişiye koronavirüs testi yaptıklarını ve bunlardan 311’inin pozitif çıktığını ifade etti. Sosyal medya hesabından açıklamalarını sürdüren Koca aynı zamanda 20 Mart günü koronavirüs sebebiyle 5 kişinin daha yaşamını yitirdiğini açıkladı. Bu ölümlerle birlikte koronavirüsten ölenlerin sayısı ise 9’a ulaştı.

VAKA SAYISI HER GÜN ARTIŞ GÖSTERİYOR

Türkiye’de görülen vaka sayılarının ciddi oranda artması halk arasında paniğe sebep oldu. Market ve eczanelere akın eden insanlar rafların boşalmasına neden oldu. Tüm bu önlemlere karşın özellikle 50 yaş üzeri yaşlı bireylerin dışarıda gezmeleri de dikkatlerden kaçmadı. Yapılan tüm uyarılara rağmen dün İstanbul Belgrad Ormanı tarihinin en kalabalık günlerinden birini yaşadı.

Yetkililer aldıkları önlemleri uygulamaya çalışırken halk da kendi aldıkları önlemleri uygulamaya başladı. Evlerinden zorunlu olmadıkça çıkmayan insanlar, diğer kişilerinde artık dışarı çıkmaması yönünde sosyal medya hesaplarından #evindekaltürkiye etiketine destek verdi. On binlerce mesajın atıldığı etikete katılım beklenenin de üzerinde oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri