Sağlık Gündem

Vaka Sayısı 500 Bini Aştı

Tüm dünyayı etkisi altına alan coronavirüs (covid-19) hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor. Coronavirüsten etkilenmeyen ülke dün itibariyle kalmadı. Dünyanın her noktasından vaka ve ölüm haberleri gelmeye devam ediyor. DSÖ, coronavirüsü pandemi ilan ettikten sonra tüm ülkeler daha radikal kararlara alarak virüsle ilgili mücadelelerini ortaya koydu.

Coronavirüs vaka sayısı her geçen gün artış gösterirken son gelen veriler ise büyük bir korkuya neden oldu. Kısa süre içerisinde tüm dünyaya yayılan covid-19 şimdiye dek 500 binin üzerinde insana bulaştı. Resmi rakamların yanı sıra vaka sayısının belirtilen rakamın çok daha üzerinde olduğu tahmin ediliyor.

22 BİN 334 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Coronavirüs vaka sayısı 500 bini aştıktan sonra yaşamını yitirenlerin sayısında da ciddi artışlar yaşanıyor. Özellikle Avrupa ülkeleri salgın konusunda adeta köşeye sıkışmış durumda. Elde edilen son verilere göre tüm dünyada yaşamını yitirenlerin sayısı 22 bin 334 olarak belirtildi. Bu ölümlerin büyük bir kısmını ise Avrupa ülkeleri oluşturuyor.

Başta İtalya olmak üzere İspanya ve Fransa’dan da ciddi vaka ve ölüm haberleri geliyor. İtalya’da son bir günde yaşamını yitirenlerin sayısı 800 artarken İspanya’da bu sayı 600’lere ulaştı. Durumun her geçen gün kritikleştiği bu dönemde gözler çıkacak coronavirüs aşısına çevrildi. Yapılan açıklamalara göre coronavirüs aşısının bu sene içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri