Sağlık Personelleri

Sağlık Bakanlığı 32 Bin Personel Alacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu akşam 19.30’da önemli açıklamalarda bulundu. Bilim Kurulu ile bir araya gelen Fahrettin Koca, saatler süren bir toplantı gerçekleştirdi. Bu toplantıda pek çok konu ele alındı. 19.30’da basın mensuplarının karşısına geçen Fahrettin Koca, toplantıda ele aldıkları konuları ve uygulanacak yeni kuralları tek tek kamuoyuyla paylaştı.

Dr. Fahrettin Koca Sağlık Bakanlığı’na yeni personellerin alınacağı müjdesini de verdi. Önümüzdeki üç haftalık süreçte 32 bin yeni sağlık personel alımını gerçekleştireceklerini duyurdu. Buna göre bu üç haftalık zaman diliminde 32 bin yeni sağlık personelinin ataması yapılmış olacak. Konu hakkında henüz detaylar tam olarak ortaya çıkmadı. 32 bin sağlık personeli alımı ne zaman olacak sorusu ise şimdilik gizemini koruyor.

“ÇİN’DEN GELEN KİTLER ÜCRETİYLE ALINDI”

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bugün sosyal medyada dolaşan iddialar hakkında da konuştu. Özellikle Twitter üzerinden ortaya atılan iddiaların tamamen gerçek dışı olduğunu belirtti. Basın mensupları tarafından yöneltilen soruda, Çin’den gelen koronavirüs kitlerinin ücretsiz geldiğini ve bununda Atatürk sayesinde olduğu sorusu soruldu.

Soru karşısında şaşkınlığa uğrayan Fahrettin Koca, böyle bir şeyin tamamen uydurma olduğunu ve Çin’den gelen tüm koronavirüs kitleri ile ilaçların parasının ödendiğini ifade etti. Ülkeye bugün Çin’den 50 bin koronavirüs kiti geldiğini açıklayan Koca, önümüzdeki süreçte bu sayının 1 milyona ulaşacağını da sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri