Sağlık Personelleri

Şemdinli’de Taksiler Sağlık Personellerini Ücretsiz Taşıyacak

Türkiye’de etkisini gün geçtikçe arttıran koronavirüs, milyonlarca insanı evlerine mahkum etmiş durumda. Bu süreçte ise gözler sağlık personellerinde. Pek çok özel sektörün tatil edildiği günümüzde sağlık personelleri aralıksız çalışmalarını sürdürüyor. Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada tüm sağlık personellerinin izinlerini iptal ettiğini duyurdu.

Sağlık personellerinin izinlerinin durdurulmasının ardından tüm sağlık çalışanları gününün büyük bir kısmını hastanelerde geçiriyor. Duyarlı vatandaşlar ise manevi katkılarda bulunarak sağlık personellerinin morallerini arttırıyor. Bu kapsamda Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde yer alan taksiciler aldığı kararda, bundan sonraki süreçte sağlık personellerinden herhangi bir ücret almayacaklarını duyurdu. Bu süreç boyunca tüm sağlık personelleri Şemdinli’de ücretsiz seyahat edebilecek.

UYGULAMA BUGÜN BAŞLADI

Şemdinli taksiciler esnafı, koronavirüs ile mücadele kapsamında ilçedeki tüm sağlık personellerine destek olmak amacıyla birtakım kararlar aldıklarını duyurdular. Taksiciler, Şemdinli Devlet Hastanesi’nde görev yapan tüm sağlıkçıların bugünden itibaren ulaşımlarını ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebileceklerini açıkladı. 22 Mart Pazar itibariyle Şemdinli’de yer alan tüm taksiler artık sağlıkçıları ücretsiz taşıyacak.

Türkiye’de patlak veren koronavirüs salgını tahminlerinde çok üzerinde bir hızla yayılmaya devam ediyor. Her gün neredeyse vaka sayısının ikiye katlandığı Türkiye’de insanlar panik halinde sürecin geçmesini bekliyor. Ülkedeki birçok insan kendilerini evlerine hapsetmiş durumda. Koronavirüs sebebiyle şimdiye kadar 21 kişi Türkiye’de yaşamını yitirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri