antibakteriyel-jeller-korumuyor
Sağlık

Antibakteriyel Jeller Bakterilere Karşı Koruyor

Koronavirüs sebebiyle en çok satılan ürünler listesinin en başında yer alan antibakteriyel jeller ile ilgili uzmanlar açıklamalarda bulundu. Antibakteriyel jellerin virüslere karşı etkili olmadığını ifade eden uzmanlar, bu ürünlerin bakterilere karşı etkili olduğunu savundu. Aynı zamanda umumi kullanılan antibakteriyel sabunlarında vücuda ciddi zararlar verdiği de ifade edildi.

Koronavirüsün yaygınlaşmasıyla beraber kişisel hijyenin önemi daha fazla arttı. Günümüzde artık herkes günde birkaç defa elini yıkıyor ve antibakteriyel ürünler kullanıyor. Fakat kullanılan bu antibakteriyel ürünler, insan vücudunda başka hastalıklara davetiye çıkarıyor. Yüzde 100 doğal sıvı sabunların kullanılması gerektiğini belirten uzmanlar, sürekli antibakteriyel sabunların kullanılmaması gerektiğini vurguladı. Sıvı sabunlarında hijyeni sağlamada çok etkili olduğu ifade edildi.

KAŞINTI VE EGZAMAYA SEBEP OLUYOR

İnsan vücudunun virüsler için ideal bir yaşam alanı olduğunu dile getiren uzmanlar, kişilerin bu sebepten dolayı hijyenlerine çok önem vermeleri gerektiğini savundu. Umumi yerlerde kullanılan katı sabunların elleri temizlemek yerine daha fazla kirlettiğini savunan uzmanlar, bu tür katı sabunlarda çok daha fazla mikrobun yer aldığı belirtildi.

Antibakteriyel sabunlarında uzun süreli kullanımlarının tehlikeli olabileceğini ifade eden uzmanlar, uzun vadede bu durumun kansere yol açabileceği dile getirildi. Antibakteriyel sabunlara ilave edilen maddelerin insan vücudunda kuruluğa ve bunun sonucunda da kaşıntı ve egzamaya neden olduğu dile getirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri