Sağlık

Kekreyemiş Kan Şekerini Dengeliyor

Lund Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre kekreyemişin kan şekerini dengelediği saptandı. Bunun yanı sıra kekreyemiş aynı zamanda insülini de dengeliyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı olan İlker Aksoy, Lund Üniversitesi tarafından yapılan araştırmanın sonuçlarını tüm kamuoyuyla paylaştı. Buna göre kekreyemiş meyvesinin karaciğerin yağ oranını ciddi ölçüde azalttığı tespit edildi. Ayrıca bu meyve kan dolaşımına tesir ederek hücrelere çok daha fazla oksijen gitmesini sağladığı da açıklandı. Oldukça faydalı olan bu meyvenin düzenli olarak tüketilmesiyle birlikte insan sağlığına ciddi ölçüde olumlu etki ettiği öğrenildi.

TİP 2 DİYABET RİSKİNİ AZALTIYOR

Bu mucizevi meyvenin insanların Tip 2 diyabet riskine yakalanma olasılığını da azalttığı biliniyor. İnsülin direncini ciddi ölçüde kırdığından dolayı bu tip rahatsızlıkların görülme sıklığı da azalıyor. Aksoy yaptığı açıklamada kekreyemiş meyvesinin yaban mersini sınıfından olduğunu belirtti. Bu meyve oldukça küçük ve tatlı olmasının yanı sıra tam bir vitamin bombası. İsveç’te Lund Üniversitesi’nde yapılan araştırma hakkında detaylı bilgiler aktaran Aksoy şu ifadeleri kullandı: “Birçok insana yasaklanan katı ve sıvı yağların özellikle karaciğer hastalarında çok ciddi problemler yol açtığı herkes tarafından biliniyor. Her evresi oldukça tehlikeli olan karaciğer yağlanmasının ise en büyük ilacı kekreyemiş meyvesi olduğu Lund Üniversitesi tarafından tespit edildi. Bu meyve karaciğerdeki yağ oranını mucizevi bir şekilde azaltıyor.” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri