Sponsorlu Bağlantılar

Medyum Nedir? Neler Yapabilir?

Medyum Nedir? Neler Yapabilir?

Medyum, kelime anlamı bakımından ruhlar ile iletişim kurarak canlılar ile ruhlar arası bağlantı kurduklarını iddia eden kişiler olarak tanımlanabilir. Kelimenin kökeni ise Latinceye dayanır ve bu dildeki aracı anlamına gelen ‘medium’ kelimesinden türemiş olduğu görülür. Bizim dilimize geçişi ise Fransızcadan olmuş bir kelimedir. Bu kişiler Allah tarafından onlara bahşedilen ve sonradan kazanılması mümkün olmayan bazı yeteneklere sahiplerdir.

Medyumların Bilebildikleri

Medyumlar, doğuştan kazandıkları yeteneklere bağlı olarak çok güçlü bir öngörüye sahiplerdir. Buna istinaden de birçok konu hakkında bilgiye ulaşabilirler. Kayıp olan eşyaların yerlerini, faili meçhul suçları kimin işlediğini ve insanların zihinlerine girip neler düşündüklerini bilebilirler. Bunun yanı sıra gelecekte yaşanan olayları veya önceden yaşanmış olan olayları da bilmeleri en meşhur özelliklerindendir.

Medyumların Nasıl Yetileri Vardır?

Medyumlar, kendilerini normal insanlardan ayıran birçok yetiye sahiplerdir. Ruhlar alemi ile iletişime geçip, canlılar ile aralarında bir bağ oluşturabilen bu kişiler, aynı zamanda kötü büyüleri tespit edebilir ve bunların bozulmalarını sağlayabilirler. Bulundurdukları duru görü yeteneği yardımıyla ise olaylara üçüncü bir boyuttan bakabilir ve iç yüzlerini görebilirler. Medyumlar ayrıca bir kişinin doğum saatine ve o saatin içerisindeki yıldız konumlanmalarına göre kişinin hayatı hakkında çıkarımlarda bulunabilir, karşılaşabileceği kötü durumları bilebilir ve bunlara önlem alınmasını sağlayabilirler.

Medyumluk Belirtileri

Bir kişinin medyum olduğunu anlayabilmesi için, bir medyumda bulunabilecek yeteneklerin kendisinde olduğuna dair bazı belirtileri göstermesi gerekmektedir. Bu belirtilerin başında da sahip olması gereken güçlü önsezi gelmektedir. Bununla beraber yaşanacak olayları görebilme ve insan zihnine yolculuk yaparak onların düşüncelerini ortaya çıkarabilme gibi yetenekleri bulundurmalılar. Bir diğer medyumluk belirtisi ise ruhlar ile iletişime geçilmesi ve bu ruhların onu tanıyarak cevaplar vermesidir. Bu gibi belirtilerin görülmesi bir kişinin medyum olduğuna işaret olabilir.

Medyumun Güvenilirliği

Günümüzün en büyük sorunlarından biri olan dolandırıcılığa alet edilen bir konu da medyumluktur. Kendilerini medyum olarak tanıtan ve insanları maddi ve manevi olarak sömüren kişiler bulunmaktadır. Bu kişilerin tuzağına düşmemek için de bir medyuma nasıl güvenilmesi gerektiğinin bilinmesi gerekmektedir. Öncelikle o kişinin söyledikleri ve yaptıkları kendisinin gerçek bir medyum olup olmadığına dair cevabı almanızı sağlar. Bunun yanı sıra medyumluk eğitimi aldığını belirten kişilerden de uzak durulmalıdır. Çünkü medyumluk sonradan kazanılabilecek bir olgu değildir, kitabı veya okulu yoktur.

Medyumluk dışında Aşk Büyüsü, Bağlama Büyüsü gibi büyü türleri hakkında da merak ettiklerinize web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir