Sponsorlu Bağlantılar

Medyum Nedir? Neler Yapabilir?

Medyum Nedir? Neler Yapabilir?

Kökeni Latincedeki aracı anlamına gelen ‘medium’ kelimesine dayanan ve Fransızcadan dilimize geçen medyum, kelime anlamı olarak ise ruhani varlıklar ile canlılar arasında bir bağ oluşturduğunu iddia eden kimse demektir. Medyumluk bir meslek olmamakla birlikte, Allah vergisi yetilere sahip olmaktır ve sonradan medyum olunması mümkün değildir.

Medyumlar Neleri Bilebilirler?

Medyumlar, doğuştan gelen yetileri doğrultusunda bazı konuları bilebilirler. Özellikle geçmişte yaşanan olayları ve sonradan yaşanacak olayları bilebilmeleri, onlara en çok başvurulan konulardandır. Bununla beraber medyumlar, kayıp şeylerin yerlerini ve faili meçhul suçları işleyenleri de bulabilme yeteneğine sahip kişilerdir.

Medyumların Sahip Olduğu Yetiler

Birçok Allah vergisi yeteneğe sahip olan medyumlar, bu yeteneklerini kötü niyet içeren veya amaçlayan durumlar için kullanmazlar. Bilinen en önemli yetenekleri bedenen dünyadan ayrılmış olan ruhlar ile iletişime geçerek canlılar ile bu ruhlar arasında bir bağlantı kurmalarıdır. Etkisi altında olunan büyüleri tespit edebilme ve bu büyüleri bozabilme yetenekleri de bulunmaktadır. Bunun yanı sıra insanlara önceden karşılaşacakları kötü olayları söyleyerek, önlem almalarına yardımcı olurlar. Ayrıca medyumlar duru görü adlı bir yetiye sahiplerdir. Bu yeti sayesinde olayların iç yüzündeki gerçek sebepleri öğrenebilirler.

Medyum Olunduğu Nasıl Anlaşılır?

Medyumlar özelliklerini doğuştan aldıklarından dolayı, sonradan kazanmaları mümkün olmayan yeteneklere sahiplerdir. Bu yeteneklerin tespit edilmesi için de bazı belirtilere bakılır. Öncelikle medyum olacak kişinin güçlü bir sezgisinin olması gerekir. Bunun yanı sıra olayları tüm açıklığıyla görebileceği bir duru görü yetisi ve insan zihni ile bağlantı kurabilmesi gerekmektedir. Ayrıca ruhani varlıklar ile korkusuzca iletişime geçebilmeli ve onlardan cevap alabilmelidir.

Güvenilir Medyum Nasıl Belirlenir?

Günümüzde kendisini medyum olarak tanıtan birçok dolandırıcı mevcuttur. İnsanların duygularını ve paralarını sömüren bu kişiler nedeni ile medyumlara olan güvende de azalma yaşandığı görülmüştür. Medyumlara nasıl güvenileceğine dair en önemli konu, bir medyumun yaptıklarıdır. Söyledikleri ve uyguladıklarına göre bir medyuma inanabilirsiniz. Bunun yanı sıra medyumluğun bir okulu veya kitabı olmamasından dolayı, bu konuda eğitim aldığını belirten kişilere de itibar edilmemelidir.

Medyumlardan Neler İstenebilir?

Günümüzde insanlar pek çok konu hakkında merak sahibilerdir ve bu konular hakkında medyumların bilgeliklerine sığınırlar. İnsanlar, medyumlardan kötü niyet içermeyen her türlü şey isteyebilirler. Bu nedenle medyumlardan büyü yapmasının istenmemesi gerekmektedir.

Sitemiz içerisinde yer alan medyumluk, Aşk Büyüsü, Bağlama Büyüsü gibi pek çok konu hakkında merak ettiklerinize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir