Sponsorlu Bağlantılar

Vaser Liposuction

Vaser Liposuction
Vücudun bel, karın, boyun, bacak, bel ve sırt bölgelerinde oluşan yağlanmalar, dengesiz beslenmenin bir sonucu olarak ortaya çıkar. Ortaya çıkan bu yağlanmalar, çeşitli spor ve diyet yöntemleriyle de yakılmaya çalışılır. Ancak sonuç her zaman istendiği gibi olmaz ya da tamamen başarısız olur. Bu soruna gerçekleştirilen liposuction estetik tıbbi müdahale, odaklı ve bölgesel yağların alınması işlemidir. Cerrahi bir operasyon olan bu işlem sırasında, kas dokuları ve sinirlerle belirli oranda hasar görebilir. Ancak son yıllarda teknolojinin de desteğiyle başvurulan yeni bir yöntem olan Vaser liposuction yöntemi, doğrudan yağların hedef alındığı ve parçalandığı bir sonuç oluşturur. Bu sayede sinirler ve kas dokuları herhangi bir zarar görmez. Bu sayede kişi, yağlarından kurtularak, dengeli bir fiziki görünüme süratle kavuşur. Vaser liposuction yönteminde, bölgesel şekilde yağları hedef alan ultrasonik ses dalgaları kullanılır. Bu ses dalgaları aracılığıyla yağların parçalanması sağlanır.
Vaser Liposuction Nasıl yapılır?
Kısmi ve küçük bir cerrahi operasyon olan Vaser Liposuction, birkaç bölgeye birden ya da bazı bölgelere lokal olarak uygulanabilir. Belirli bir bölgeye uygulandığında lokal anestezi yapılabilir. Ancak genelde birkaç bölgeye birden yapıldığı için, genel anestezi yöntemine daha sık başvurulur. Anestezi altında ki hasta herhangi bir acı veya ağrı hissetmez. Uzman doktor tarafından taleplere bağlı olarak yapılan ön muayene sonrasında, bölgelerde ki yağlanma oran ve bu yağ dokularının dengeli bir vücut görünümü oluşturabilmesine paralel bir şekilde parçalanması planlaması yapılır. Yine doktor eşliğinde anestezi altındaki hastanın, yağ dokularına odaklanmış ultrasonik ses dalgalar gönderilir. Yağ dokularının parçalanmasıyla birlikte, aspire edilirler. Operasyonun tüm aşamalarında, uzman bir doktorun varlığı çok önemlidir. Op. Dr. Altuğhan Cahit Vural, bu alanda çok sayıda başarılı operasyonu gerçekleştirmiş, alansal deneyim ve bilgi birikimi yüksek bir operatördür. Vaser Liposuction yöntemi ile ilgili ayrıntılı bilgilere https://www.cahitvural.com/ aracılığıyla ulaşabilirsiniz.
Vaser Lipsuction Sonrası
Anestezi altında uygulanan işlem avantajıyla, aynı zamanda kas ve sinir dokularının zarar görmemesi nedeniyle, ağrı ve acı oluşmaz. Çok düşük seviye de bazen ağrı görülmesi, uygulama sonucunda karşılaşılabilen normal bir durumdur. Ancak bu ağrı da kısa süre içerisinde geçer. İşlem sonrasında, yağ dokularının bulunduğu bölgelerde bazen ödemler oluşabilir. Bu ödemlerin tamamen ortadan kalkması ve iyileşmenin oluşması bazen 1 aya kadar uzayabilir. Bununla birlikte, kişi, 24 saat sonrasında, olağan yaşantısına geri dönebilir. Uygulamanın 24 saat sonrasında, kişi spor yapmaya bile başlayabilir. Bunun yanında ilk günlerde fazla yüklenilmemesi ve nispeten daha düşük bir dinamizmle hareket edilmesi önerilir.
Olağan koşullarda ilk hafta sonunda normal yaşama geri dönülüyorsa da, tam iyileşme yaklaşık bir aylık bir süreyi kapsayabilir. Ameliyat sonrasında iyileşme hemen gözle görülebilir. Uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilen işlem sonrasında, kurtulmak istediğiniz bölgesel yağlardan kurtulabilir ve fiziksel görünümünüzü olması gereken seviyeye ulaştırabilirsiniz. Vaser Liposuction tekniğinde başvurulan ultrasonik ses dalgaları, sadece belirlenmiş yağ dokularının parçalanmasını sağlar. Kas ve sinirlere herhangi bir zarar oluşturmaz, bu sebeple ağrı, morarma ve şişkinlik gibi olumsuzluklar ya çok az şekilde ortaya çıkar ve hızlıca geçer, ya da hiç oluşmaz. Uygulamanın tekniği itibariyle küçük bir cerrahi operasyondur. Bununla birlikte, hastanın konforu ve işlemin başarılı sonuca ulaşması açısından, genel anestezi sıklıkla başvurulan bir yöntemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir