Teknoloji

Ubisoft , Apple ve Google’ı ile karşı karşıya geldi

Ubisoft Entertainment SA  şirketinin popüler video oyunu “Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege” ni satmakla suçlayarak Apple ve Google ye dava açtı.

Ubisoft Cuma günü yapılan bir şikayette; Alibaba Group Holdings Ltd.’in Ejoy.com tarafından oluşturulan Alan F2, Rainbow Six: Siege’nin tamamen kopyası olduğu belirtildi.

Ubisoft’un telif hakkı ihlali davasına göre Rainbow Six: Siege veya R6S’nin dünya çapında 55 milyon kayıtlı oyuncusu var ve her gün 3 milyondan fazla kişi tarafından oynanıyor. R6S ayrıca milyonlarca dolar ödül için yarışan profesyonel ve yarı profesyonel ekiplerle oynanır.

Fransız şirketi R6S dünyanın en popüler rekabetçi çok oyunculu oyunları ve Ubisoft’un en değerli fikri mülkleri arasında yer alıyor. AF2’nin neredeyse her yönü, operatör seçim ekranından son puanlama ekranına ve aradaki her şeye R6S’den kopyalanıyor.”

Google temsilcileri dava hakkında hemen yorum yapmadı. Alibaba ve Apple, normal çalışma saatlerinden sonra yapılan yorum taleplerine hemen yanıt vermedi.

Oyun, Clancy’nin terörle mücadele birimi hakkındaki romanına dayanıyor ve “Ubisoft’un rakipleri sürekli olarak R6S’nin popülaritesini sırtına koymanın ve R6S oyuncularının dikkatini ve parasını yakalamanın yollarını arıyor.”

Alibaba çevrimiçi ve mobil oyundaki varlığını artırmak için 2017 yılında Ejoy’u satın aldı. Ejoy geçen yıl sonlarında YouTube, Facebook, Instagram ve Twitter aracılığıyla ABD’de F2 Bölgesi’ni tanıtmaya başladı. Şikayete göre, oyun geçen ay cep telefonlarında ve tabletlerde indirilebilir hale geldi.

Ubisoft Alan F2’nin telif haklarını ihlal ettiğini Apple ve Google’a bildirdiğini ancak şirketlerin oyunu Google Play ve Apple App mağazalarından kaldırmayı reddettiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri