Gündem

CHP, “Türkiye Sağlık Forumu” düzenliyor

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Cumhuriyet Halk Partisinin sağlık politikalarını belirlemek için 5 Mart 2022’de Ankara’da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla Türkiye Sağlık Forumunu düzeneceğini belirterek, “Demokratik ve kapsayıcı yeni bir sağlık politikasını inşa etmemize rehber olacağına inandığımız temel politika metnimizi oluşturmak üzere sağlık alanının tüm bileşenleri ile Türkiye Sağlık Forumu’nu gerçekleştireceğiz” dedi.

CHP Halkla İlişkiler, Sağlık, Kültür ve Sanattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi başkanlığında düzenlenecek Sağlık Forumuna, tüm sağlık alanlarındaki uzmanlar, sağlık sivil toplum örgütleri, aktif meslek icracıları katılacak.

Forum hakkında bilgi veren CHP’li Akkuş İlgezdi, “Sağlık hizmetlerinin üretimini, sunumunu, finansmanını ve ulaşılabilirliğini katılımcı bir anlayışla değerlendirerek, mevcut sistemi sosyal adalet ve temel hak boyutlarıyla yeniden şekillendirmek adına bu forumu düzenliyoruz” açıklamasını yaptı.

Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, 5 Mart 2022’de yapılacak forum ile  “Ülkemize yeni bir sağlık politikasını demokratik ve kapsayıcı bir yöntemle belirleyeceğiz. Bu kapsamda bize rehber olacak temel politika metnimizi oluşturmak üzere sağlık alanının tüm bileşenleri ile Türkiye Sağlık Forumu’nu gerçekleştireceğiz” dedi.

Hibya Haber Ajansı