Gündem

İletişim Başkanlığı: “81 ilde 4 bin 603 vatandaşımızın güvenli bölgelere sevki sağlanmıştır”

İletişim Başkanlığı’nın Twitter hesabından yapılan açıklamada, devletin olumsuz hava koşullarıyla mücadelede, yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğü vurgulandı. Yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“Devletimiz olumsuz hava koşullarıyla mücadelede, yurdun dört bir yanında tüm birimleriyle yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. 81 ilde, 4 bin 603 vatandaşımızın mahsur kaldığı yerden alınarak güvenli bölgelere sevki sağlanmıştır. 

AFAD verilerine göre; ülke genelinde 74.936 personel, 25.187 araç, makine ve teçhizat ile mücadeleye devam edilmektedir. 81 ilde yolda kalan vatandaşlarımıza 1.433 sıcak yemek, 52.123 içecek, 21.318 kumanya ve 59.479 ikramlık ve 397 battaniye dağıtımı yapılmıştır.

Olumsuz hava koşullarından dolayı hâlihazırda 75 adet devlet ve il yolu ulaşıma kapatılmıştır. Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Yalova, Düzce ve Bursa güzergâhından İstanbul’a gidişler tedbir amaçlı durdurulmuştur. 6 İl Valiliği tarafından yoldan kalan kişiler için gerekli tedbirler alınmıştır. İstanbul ve Adıyaman Havaalanları uçuşa kapatılmıştır. Devletimiz tüm imkanlarıyla vatandaşımızın hizmetindedir.”

Hibya Haber Ajansı